TAV Online Oto Kiralama Sözleşmesi

TAV Oto Kiralama / trabzonkiralama.com / (TAV) olarak anılacaktır.
GİRİŞ

Bu yasal uyarı, kiralama ve satış koşullarının tüm içeriğini kapsamaktadır. Lutfen bu Kullanim Kural ve Kosullarini okuyun. Bize kayit olsaniz veya olmasaniz da rezervasyon motorunu kullandığınızda, Kullanım Şartlarini kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz. Eğer bu kuralları kabul etmiyorsanız rezervasyon motorunu kullanmayınız. Rezervasyon motorunun herhangi bir bölümünü kullanırsanız bu yasal uyarının tamamını kabul ettiğiniz varsayılacaktır.

Bu rezervasyon motoru TAV teknolojisi ile çalışmaktadır ve size arac kiralama, tanıtım ve rezervasyon imkanı verir. Kullanim Kurallarını kabul ederek ve/veya bu rezervasyon motorunun herhangi bir bölümünü kullanarak bu rezervasyon motoru ile onu destekleyen ve içinde bulunan teknolojinin kullanımını Kullanım Kurallarına göre yapacağınızı ve Kullanım Kurallarının sizin ile TAV arasında bir anlaşma olduğunu kabul ediyorsunuz.

TAV herhangi bir zamanda bu ilanı güncelleştirerek yasal uyarıyı değiştirebilir. Yasal uyarının sizi bağlayıcıılğı olduğu için rezervasyon motorunu zaman zaman kontrol ederek o zamandaki geçerli yasal uyarıyı yeniden inceleyiniz Rezervasyon motorunun belli sayfalarinda bulunan sartlar ya da hizli bir şekilde tavsif edilmiş yasal uyarılar bu yasal uyarının bazı hükümlerinin yerine geçebilir.

TAV hem arac kiralama hizmetleri hem de araç kiralama tanıtım hizmetleri rezervasyonlarının sağlanmasını kolaylaştırır. TAV hiçbir şekilde araç kiralama şirketi sahibi yada calıştırıcısı değildir. Araç kiralama için olan sözleşme sizinle araç kiralama tedarikçisi arasındadır. Sizinle araç kiralama tedarikçisi arasındaki sözlesme arac türünü seçip gerekli bilgileri girdikten sonra bu rezervasyon motorundan bulunabilir. TAV hiçbir şekilde herhnagi bir araç kiralama tedarikçisi ya da herhangi bir araç kiralama tedarikçisinden elde edilen araç ile ilgili garanti vermez ve temsilcilik yapmaz. Bu rezervasyon motoru aracılığı ile kiralanan aracın temini ile ilgili tek sorumlu araç kiralama tedarikçisidir.

Bu Kullanım Kurallarındaki rezervasyon motoru ile ilgili atıflar aynı zamanda TAV çağrı merkezi aracılığıyla yapılan bütün rezervasyonları kapsadığı addolunmustur.

Ücret ve Masraflar

Eger TAV sizden kredi karti/idare masrafi almis ise bu masraflar ne şartla olursa olsun geri iade edilmez. Rezervasyonunuzun doğru bir şekilde işlenmesi araç kiralama tedarikçisinin sorumluluğudur. Bu rezervasyon motoru aracılığıyla araç kiralama için verilen fiyat ve bu rezervasyon motoru aracılığıyla yapılan herhangi bir rezervasyon fiyatı sizin rezervasyon motoruna verdiğiniz bilgilere baglıdır.

Hizmet Erişimi

TAV her ne kadar rezervasyon motorunun normal olarak gunde 24 saat kullanilir olmasını sağlamaya yönelik çalışsa da, herhangi bir zamanda ya da surecte rezervasyon motorunun kullanilamaz olmasindan sorumlu tutulamaz. Sistem arızası, bakım ya da tamirat gibi durumlarda ya da TAV’un kontrolü dışındaki sebeplerden dolayı rezervasyon motoruna erişim geçici olarak ve bildirim yapılmaksızın durdurulabilir.

YÜKÜMLÜLÜK

TAV ve sizin aranızda oluşabilecek herhangi bir ihtilaf durumunda bizim size olan yükümlülüğümüz, eğer varsa, sadece aracı rezerve ederken bize ödemiş olduğunuz tanıtım hizmet ücreti miktari ile sinirli olacaktir.

TAV işbu belge ile rezervasyon motoru aracılığıyla rezerve edilen herhangi bir aracın ya da bu rezervasyon motoru ile içindekilerin, yani bu rezervasyon motoru içindeki araç kiralamaları ile ilgili bilgiler ve bu rezervasyon motorunu destekleyen ve içeren teknoloji de dahil olmak üzere, ancak sadece bununla sınırlı olmayarak, kalitesi, bütünlüğü, performansı yada belirli bir amaç için uygunluğu ile ilgili butun garantileri (açıkça belirtilen yada ima edilen) yasalar cercevesinde tamamı kapsanacak sekilde dislar. TAV herhangi bir zamanda rezervasyon motorunda değişiklikler yapma hakkini saklı tutar. Bu rezervasyon motoru içindeki bilgiler zaman zaman güncelleştirilir. Bu rezervasyon motorunu kullanarak, kiralama detaylari ile tatil ve seyahat detaylari ile ilgili bilgiler dahil olmak uzere, ancak bununla sınırlı kalmayarak, bu rezervasyon motorunda hatalar yada yazım yanlışları olduğunu kabul edersiniz.

Bu rezervasyon motoru üzerinden yaptığınız araç kiralama rezervasyonu TAV ile degil arac kiralama tedarikcisi ile yapilmistir. TAV ve rezervasyon motoru sadece arac kiralama tedarikcisi ile yapilacak olan rezervasyonu kolaylastirma gorevi gormektedir. TAV, sizinle arac kiralama tedarickisi arasindaki sozlesmeye taraf değildir ve sizin araç kiralama tedarikçisi ile yaptığınız sözleşmenin kuralları ile sözleşme sonrasında kiralanan araçta çıkacak herhangi bir sorunla ya da siz ve kiralık araç tedarikçisi arasında çıkacak herhangi bir sorunla ilgili olarak dolaylı ya da direk herhangi bir tarafa TAV’un sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. Bu rezervasyon motoru ile yaptiginiz arac kiralama rezervasyou ile ilglili kiralik arac tedarikçisinin şart ve koşullarını kabul etmiş ve baglı olmuş bulunursunuz.

AKSI YASALAR TARAFINDAN BELIRTILMEDİĞİ SÜRECE NE TAV NE DE ONUN YÖNETİCİLERİ, SAHİPLERİ, ÇALIŞANLARI, İŞTİRAKLERİ, SEYAHAT ORTAKLARI YA DA DIGER TEMSILCILERI HICBIR SEKILDE SIZIN BU REZERVASYON MOTORU TARAFINDAN SUNULAN HERHANGI BILGI, URUN, HIZMET VE/VEYA MATERYAL KULLANIMINIZDAN DOLAYI YADA BAGLI OLARAK ORTAYA CIKABILECEK BILGI, GELIR, KAR YA DA FIRSAT KAYBI, MULKUN ZARAR GORMESI YA DA HASAR GORMESI VE UCUNCU SAHISLARIN DAVALARI, YA DA HERHANGI BIR NEDENLE ORTAYA CIKABILECEK HERHANGI BIR DOLAYLI YA DA BAGLI OLARAKTAN ZARAR VE HASAR DAHIL OLMAK UZERE AMA BUNLARLA SINIRLI OLMAYARAK, TAV BU TUR HASAR YA DA ZARAR KONUSUNDA BILGILENDIRLMIS OLSA DA YA DA BU TUR HASAR YA DA ZARARIN OLABILECEGI MAKUL GORULMUS OLSA DA, DOLAYLI YA DA DIREK HASAR VE ZARARDAN DOLAYI YUKUMLU DEGILDIR.

Bu rezervasyon motorunda bulunan herhangi bir seyahat bilgisi yada hizmeti ya da web sayfasI arabirimi TAV tarafindan tavsiye değildir ve bu sekilde algılanmamalıdır. Aynı şekilde seyahat bilgisi ya da hizmetlerinin belli bir seviyede oldugu ya da sizin amaciniza uygun olduğu garantisi yada ifadesi TAV tarafindan verilmemistir. Seyahat bilgilerinin ya da hizmetlerinin sizin amaciniza uygun olmamasından TAV herhangi bir nedenle sorumlu tutulamaz. Bu bilgileri kullanırken kendi insiyatifinizi kullanınız.

YASADISI YADA IZIN VERILMEMIS KULLANIM YAPILAMAZ

Bu rezervasyon motorunu kullanabilmenizin bir şartı da, rezervasyon motorunu yasalara ya da bu Kullanim Kurallarina aykiri bir şekilde kullanmayacağınıza dair TAV’a vermis oldugunuz taahhüttür.

YAŞ VE SORUMLULUK

Bu rezervasyon motorunu kullanarak, kullanım için gerekli yasal yaşta oldugunuzu ve bu rezervasyon motorunu kullanarak ortaya çıkabilecek herhangi bir yükümlülüğü karşı yasal mükellefiyetinizin oldugunu kabul etmektesiniz. Bu rezervasyon motorunu kullanarak, sizin ya da sizin giris bilgileriniz kullanılarak yapılacak kullanımdan dolayı doğabilecek, mali ya da daha başka sorunlardan sizin sorumlu oldugunuzu kabul edersiniz. TAV giris bilgilerinizi guvenli bir şekilde saklamanızı tavsiye eder.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SAYFALARINA OLAN BAĞLANTILAR

Bu rezervasyon motoru, TAV disinda taraflar tarafindan isletilen web sayfalarinda ya da sunucularda bulunan kaynaklara yonelik baglantilar icerebilir. Eger bu baglantilari kullanirsaniz, bu rezervasyon motorunu ( web sayfasini) terk etmis sayilirsiniz. Bu baglantilar sadece sizin bilginiz ve kolaylik olmasi amaciyla verilmistir. Bu rezervasyon motoruna hiperbaglantilarin dahil edilmesi hicbir sekilde TAV’un bu web sayfaları ya da sunucularinda bulunan icerigi ( seyahat bilgisi ya da hizmeti icerigi dahil ancak bununla sinirli olmamak kaydiyla) onaylamasi yada işleticisi ile herhangi bir baglantisi oldugu anlamina gelmez. TAV hicbir şekilde bu web sayfalarını ya da sunucuları ya da web sayfalarını ve sunuculari işleten tarafları kontrol etmemektedir ve bunlardan sorumlu değildir. Aynı şekilde TAV hicbir sekilde bu sunucular yada web sayfalarinda bulunan icerikle yada diger web sayfalarinda ve sunucularda bulunan bilgilerin dogrulugu ya da yasallığı hakkında sorumluluk ve yükümlülük kabul etmez. Diğer web sayfalari yada sunucularla haberleşirken ya da hizmetlerinden faydalanırken tedbirli kullanınız. Eğer bu rezervasyon motorunda bulunan baglantılarla ucuncu taraflara ait web sayfalarını kullanmaya karar verdiyseniz bunu riski kendinize ait olarak yaparsınız.

REZERVASYON KOŞULLARI

Lutfen asagida yazili olan ve bu rezervasyon motoru ile yapilmis rezervasyonlari/yer ayirtmalari ilgilendiren kurallari okuyunuz.
A. Rezervasyon Yapma

TAV Dünya çapında çalışmaktadir, bu nedenle aşağıda da açıklandığı şekilde rezervasyon yapilirken kullanılan üç çeşit ticari ödeme yöntemi vardır.

i.Rezervasyon yaptiginiz anda rezervasyon depozitosu odersiniz, geri kalan bakiye varista kiralik arac tedarikcisine odenir; ya da
ii.Kiralik araca ait kiralama bedelinin tamamini rezervasyon sirasinda odersiniz ve varista sadece benzin/dizel ya da istege bagli ekstralarla ilgili odeme yapilir; ya da
iii.Rezervasyon sirasinda hicbir odeme yapilmaz. TAV hicbir ucret almadan sizin adiniza rezervasyonu yapar, varista kiralan aracla ilgili butun masraflar kiralik arac tedarikcisine odenir.
iiii.Sözleşme sadece online rezervasyon yapan kişiyle yapılacak olup rezervasyon yapan kişiye ait çift kredi kartı ve findeks puan yeterliliği aranacaktır. Bu şartların oluşmaması durumunda alınan ön ödemeyi geri vermek üzere TAV rezervasyon iptali yapma ve araç vermeme hakkını saklı tutmaktadır.
V. Depozito sezona ve araca göre farklılık gösterecek olup sözleşme esnasında asgari 600 euro depozito alınacaktır. 

Sizin rezervasyonunuzda kullanılacak ödeme yöntemi yere ve/veya kullanılan kiralik araç tedarikçisine bağlıdır ve rezervasyonunuzu tamamlamadan önce peşin yapmanız gereken ödeme miktarı size bildirilecektir. Gerektiği takdirde kiralik araç tedarikçisine bakiyeyi ödemekle yükümlüsünüz. Sizin isteğiniz sonucu ortaya çıkan ek hizmetler/maliyetlerle ilgili odemeler ile kiralik arac tedarikçisinin uygulayacağı ek masraflarin tamamı her zaman sizin tarafınızdan ödenir. Bu web sayfasinda yeralan hizmetlerden yararlanmak icin kredi karti veya para cekme kartı veya PayPal kullanması zorunludur. Lütfen dikkat, bazi kiralık arac tedarikçileri bankamatik kartı veya Paypal kabul etmeyebilir. Bu site üzerinden kredi karti, bankamatik karti yada Paypal kullanarak rezervasyon yaptığınızda, rezervasyon yapılışından sonra aracın kiralamasının baslangıcından 48 saat once yapılan rezervasyon iptalinde, muamele gormus para miktarinin (rezervasyon depozitosu) TAV tarafindan tutulacagini ve geri iade edilmeyecegini kabul etmiş olursunuz. Eğer kiralama miktarının tamamı ödenmis ise TAV 3 günlük kiralama ücreti ve hizmet ücretini tutar ve kiralama ücretini geri iade etmekle yukumlu bulunmaz ve sizde isbu belge ile TAV’un toplam kiralama ucretini hicbir suretle iade etmekle yukumlu olmadigini kabul etmis olursunuz. Eger rezervasyonunuzla ilgili degisiklik yapmak isterseniz bu istegin web sayfasi uzerinden TAV Destek bolumune degisiklikle ilgili detaylarin açık bir şekilde bildirilmesi gereklidir. TAV bu değişiklik isteğinin gerçekleşeceği garantisini vermez ancak degisikligin gerceklesmesi icin elinden geleni yapar. Araç alındıktan sonra değişiklikler yapılamaz. Eger kiralama süresini erken bitirirseniz TAV size ucret iadesi yapamaz. Kiralanan araci alinmasindan sonra kiralama suresini uzatmak isterseniz (TAV kuponu disinda kalan bir tarihe) o zamanda gecerli yerel fiyatlar uzerinden arac kiralama acentasina direk odeme yapmaniz gerekir. Rezervasyon yaptiktan sonra, kiralik aracla ilgili gerekli fiziksel yada ruhsal sartlari kiralik arac tedarikcisine bildirmek sizin sorumlulugunuzdadir. Eger sartlari kiralik arac tedarikcisine bildirmezseniz, herhangi bir kaza durumunda sigorta ile ilgili sorunlar cikabilir. Kiralik aracinizi alirken geldiginiz ulkeden verilmis bir ehliyet, gecerli bir pasaport ve kiralayici(surucu) adina gecerli bir kredi karti gostermeniz gereklidir. Gerekli belgeleri gosterememeniz durumunda arac kiralama acentası size aracı vermeyebilir ve ödediğiniz miktarla ilgili herhangi bir iade yapılamaz. Eger aracı almada herhangi bir süre gecikmesi olacaksa bunu arac kiralama acentasina bildirmek müşterinin sorumluluğudur. Uçak iptali ya da gecikmelerinde TAV odenen para iadesinden sorumlu tutulamaz.

B. Rezervasyon Onayi

Rezervasyonunuz onaylandığında, TAV her rezervasyon için kiralık araç tedarikçisi adına rezervasyon onayı bildirir, ancak bu bildirimde ek hizmet miktarlari ya da kiralik arac tedarikcisi tarafında koyulan hizmet ücreti veya vergilerin detayını ya da araç alım noktasında sizin istemiş olabileceginiz ek hizmetlerle ilgili detayı bulundurmaz. TAV yaptiginiz rezervasyonla ilgili detaylari iyi bir sekilde gozden gecirmenizi tavsiye eder, ornegin ulke, yer ve kiralama suresi gibi. Eger bu kontrol sonrasi yanlışlıklara rastlarsaniz TAV web sayfasi uzerinden detaylarıyla birlikte bu yanlışlıktan haberdar etmelisiniz. TAV rezervasyon onayı gelip kiralık araç tedarikcisi aracı size sunduktan sonra, kiralık araç tedarikçisinin şart ve koşullarini okumanızı ve bunlara uymanızı tavsiye eder. (bu sart ve kosullar rezervasyon motorunda vardir ancak zaman zaman kiralik arac tedarikcisi tarafindan degisitirilebilir). Rezervasyon onayında bulunan rezervasyon numaralari butun sorularda, iptallerde ve rezervasyon degisim isteklerinde kullanılmalıdır.

C. İptaller

Bu rezervasyon motoru uzerinden yapilmiş rezervasyonlarda rezervasyona (72) saat kala yapilan iptallerde butun para geri iade edilir.
Geciken iptal talebinde 1 günlük kiralama ücreti alınır ,kalanı iade edilir.

Sözleşme sadece online rezervasyon yapan kişiyle yapılacak olup rezervasyon yapan kişiye ait çift kredi kartı ve findeks puan yeterliliği aranacaktır. Bu şartların oluşmaması durumunda alınan ön ödemeyi geri vermek üzere TAV rezervasyon iptali yapma ve araç vermeme hakkını saklı tutmaktadır.

TAV istediği zaman rezervasyonu iptal etme ve araç vermeme ,ödemenin tamamını geri verme hakkını saklı tutar. Müşterinin araç rezervasyonu sırasında araç ile ilgili de dahil satın almış olduğu, örnegin Mondial gibi üçüncü taraflardan alınan KAZA HASAR ISTISNA USTU GERI ODEME SIGORTASI gibi, urunlerin iptali müşterinin sorumluluğuna girer.

Kredi/bankamatik kartı ile yapılmış olan rezervasyonlarin iptalinde, rezervasyonu yapmis oldugunuz tarih ile iptal ya da degistirme tarihi arasinda doviz kuru farki nedeniyle olusabilecek maddi zararlardan TAV sorumlu degildir.

D. Fiyatlandirma

Bir rezervasyon yapıldığında, TAV o sırada rezervasyon motoru tarafindan verilen fiyatların her bakımdan doğruluğunu sağlamak icin gayret gösterir. Ancak rezervasyon yapıldığı sırada TAV verilen fiyatta açık ve aşikar bir hatadan dolayı oluşan hatayı düzeltme hakkına sahiptir. TAV, rezervasyon yapıldığı sırada verilen fiyatın yanlış olduğunu müşteriye olabilecek en kısa sürede bildirmek icin çaba gösterecektir. Rezervasyon sırasinda alınan fiyatta değisme oldugu takdirde musteri değismis fiyati ödeme ya da ödenen bütün paraların iadesi hakkına sahiptir. Müşterinin seçmiş olduğu doviz cinsinden fiyatlari gostermek icin TAV tarafindan kullanilan doviz kurlari sik sik guncellestirilmektedir. Sizin kredi karti firmanizin kullanmis oldugu doviz kurlari degisik olabilir. Bu yüzden kullanilan doviz kurları nedeniyle TAV’in vermis oldugu fiyat ile sizin kredi karti firmanizin vermis oldugu fiyat arasindaki farktan TAV sorumlu değildir.

E. Sikayet Usulu

Şikayetler sadece yazili yolla kabul edilir ve TAV Destek birimi aracılığıyla bitimden (kiralik aracin geri verilmesinden) en fazla 30 gun icinde gonderilmelidir. Bu süreden sonra gönderilen şikayetler degerlendirmeye alınmaz.

KREDI YADA BANKAMATIK KART ISLEMI SIRASINDA YUKUMLULUGUMUZ YOKTUR

TAV bu rezervasyon motoru uzerinden yapilan kredi ya da bankmatik kart islemlerinin guvenli olmasını sağlamaya gayret eder. ANCAK, bu rezervasyon motoru uzerinden rezervasyon sırasında ya da sonrasında, işlem sırasında ya da kredi kartı detaylarınızı bu rezervasyon motoru üzerinde göstermeniz ile kullandığınız kredi ya da bankamatik kart ekstrelerinde sizin tarafinizdan onaylanmamış miktarların bulunması ile doğabilecek belirtilen kullanım, işlem yada göstermeden dolayı ne şekilde olursa olsun sizin başınıza gelebilecek herhangi bir zarar yada ziyandan,sahip olabileceğiniz kanuni haklariniz da dahil sorumlu tutulamaz. Bu rezervasyon motorunda güvenlik 128 SSL hizmeti sağlayan firma ile saglanmaktadır.

TELIF HAKKI, İLAN ve SINIRLI LISANS

Bu rezervasyon motorunda bulunan ve icerik, metin, grafikler, resimler, ticari isimler, yapi, fotograflar, düğmeler, çizimler, bilgisayar kodu, dahil ama bunlarla sinirli olmayarak, cesitli telif hakki, fikri mulkiyet hakki yasalari ve uluslararasi yasa ve anlasmalarla korunmaktadir ve sadece sizin sahsi kullaniminiz icin verilmistir. Eger TAV’dan tersi mahiyetinde yazili bir onay almadiysaniz, rezervasyon motorunu ve icerigini sadece sahsi ve ticari olmayan amaclar icin kullanabilirisiniz. Yukarida yazili olanlarin hicbirini ne sahsi ne de ticari olarak degistirme, kopyalama, biriktirme, transfer etme, yeniden uretme yada sergi izniniz yoktur. Özellikle, bu rezervasyon motorunu kullanmaya basladiginizda:

Rezervasyon motorunu kullanarak spekulatif ya da yanlış rezervasyon yapmayacağınızı; Rezervasyon motorunu tedarikçi ya da tedarikçi fiyatlandirması arastırmasında kullanmayacağınız; TAV ismi yada TAV markasini TAV’dan yazılı izin almaksızın ticari amaçla kullanmayacağınızı; ve bu rezervasyon motorundan (web sayfasindan) alınan içeriği ticari amaçla tekrar üretmeyeceğinizi kabul edersiniz.

TAZMINAT

Bu rezervasyon motoru olduğu şekilde kullanıcılara sunulmuştur ve TAV hicbir sekilde (i) bu rezervasyon motoru ya da onu destekleyen ya da meydana gelmesini saglayan teknolojinin (sunucular vs) kusur ve arizadan yoksun oldugunu ya da (ii) bu rezervasyon motorunda bulunan bilgilerin virus bulasmasi ya da yikici ve kirletici ozellikli baska seylerden bagimsiz olduguna dair garanti vermez ve temsil yapmaz. TAV virus bulasmasi ya da virusler, trojanlar, kurcalama, sahtekarlik ve hirsizlik, hata, teknik ariza, eksiklik, tehir, izin verilmemis erisim gibi ancak bunlarla sinirli olmayan ya da bu rezervasyon motorunun kabul edilebilir idari, iletisim ve butunlugunu bozacak zararli uygulamalarla meydan gelebilecek bulasma ve etkilere karsi hicbir sorumluluk kabul etmez.

FERAGAT

Bizim herhangi bir zamanda ya da zaman surecinde isbu Kullanim Kurallarinin bir ya da birden fazlasini tatbik etmememiz bunlardan ya da bunlara bağlı haklardan feragat anlamına gelmez.

BAŞLIKLAR

İşbu Kullanım Kurallarında kullanılan baslıklar sadece referans amaclıdır ve bu yuzden Kullanım Kurallarınının amac ve anlamını etkileyemez. TAV ticari bir isimdir ve sahibi rehberim Bilişimdir ve isbu Kullanim Kurallarinda TAV’a yapilan butun atiflar Rehberim Bilişim’e de yapilmis sayilir. Rezervasyon motoruna (web sayfasina) işbu Kullanım Kurallarinda yapilan atiflar ayni zamanda TAV’in cagri merkezi araciligiyla yapilmis butun rezervasyonlarada yapilmis sayilir.
KULLANIM KURALLARININ DEGISTIRILMESI

TAV isbu Kullanim Kurallari belgesini ve rezervasyon motoru icerigini herhangi bir sebeple daha onceden belirtmeden size, herhangi baska bir kullaniciya ya da ucuncu sahislara sorumluluk kabul etmesizin degistirme hakkini sakli tutar. Bu hak sizin, kullanici olarak, bu rezervasyon motorunu kullanarak yapmis oldugun satinalma yada yasal rezervasyon sonucu kabul ettiginiz Kullanim Kurallarini kabul etmenizi etkilemez. Kiralik arac tedarikcisi size ayirtilmis araci hazir hale getirdikten sonra (bu rezervasyon motorunda bulunan) kendine ait kural ve kosullari zaman zaman degistirebilir. Bu rezervasyon motorunda bulunan kiralik arac tedarikcisine ait kural ve kosullarin kiralik arac tedarikcisi tarafindan değiştirilmesinden TAV sorumlu degildir ve hicbir yukumlulugu yoktur.

GENEL KURALLAR ve KOSULLAR

Kullanim Kurallari ve sizin bu rezervasyon motorunu kullanmaniz ya da erisiminiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarinca hukmedilmektedir. Sizin bu rezervasyon motorunu kullaniminiz sonucu yada iliskili olarak ortaya cikacak ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri munhasir yargı yetkisine sahiptir. Bu paragraf dahil sınır olmaksızın Kullanim Kurallarinin butun hukumlerini yururluge koymayan hicbir bolgede bu rezervasyon motoru kullanilamaz. Sizin bu rezervasyon motorunu kullaniminiz ya da Kullanim Kurallari sonucu siz ve TAV arasinda hicbir iliski, ortaklik, istihdam yada acenta iliskisi olusmadigini kabul edersiniz. Bizim Kullanim Kurallarini yerine getirmemiz hali hazirdaki yasalar ve yasal surece tabidir bu yuzden bu anlasmadaki hicbir icerik TAV’un sizin bu rezervasyon motorunu kullaniminizla ilgili ya da bu kullanim ile TAV’a verilen yada onun tarafindan toplanan bilginin kanun hukmu yada devlet otoritesi istek ve gerekliliginin yerine getirilmesine engel olamaz ve bu sekildeki itaattan dolayi TAV sorumlu tutulamaz.

TAV kullanıcılarının site dışındaki davranışlarını izleyemese de, bu rezervasyon motoru aracılığıyla elde edilmiş bilgiler ile herhangi birilerine zarar vermek, kötü davranmak ya da rahatsız etmek ya da daha önceden izin verilmeksizin baska kullanıcılarla ya da kişilerle bağlantı kurarak reklam ya da satış yapmak bu Kullanım Kurallarının ihlali anlamına gelir.

GIZLILIK POLITIKASI

TAV rezervasyon motorunda toplanan kisisel bilgilerin sorumlu bir sekilde kullaniminin onemini bilmekte ve takdir etmektedir. Bu sebeple, TAV kisisel bilgilerle ilgili dikkatli davranir ve bu bilgilerin guvenli bir sekilde saklanmasi ve sadece yasal ticari amaclar icin kullanilmasi yonunde gerekli adimlar atar. Sizin tarfnizdan TAV’a verilen herhangi bir bilgi, Bilgi Koruma Yasaları ve/veya zaman zaman değiştirilen ya da yenilenen yasalar cercevesinde ele alinir.

Sizin icin rezervasyon yapabilmemiz icin sizden bazi bilgiler almamiz gerekmektedir. Bu bilgiler isim, milliyet, cinsiyet (yada icinde bulundugunuz cinsiyet grubu), telefon numarasi ve elektronik posta adresidir. Ayni zamanda kiralik arac garantisi verebilmek icin kira miktari ve/veya depozito odemesi yapmaniz gerektiginde kredi karti veya bankamatik karti bilgilerinize ihtiyac duyariz. Rezervasyon motorunu kullanarak kiralik arac tedarikcisinden arac kiraladiginiz zaman, TAV’in bu rezervasyon motoru araciligiyla arac kiralamayi kolaylastirmak ve bu bilgileri kiralik arac tedarikcisine vermek uzere bilgilerinizi tutmasina onay vermis olursunuz.

Kiralik arac tedarikcisinin sizin kim oldugunuzu ve kiralik arac hizmetini ne zaman kullanacaginizi bilebilmesi amaciyla kiralik aracinizi rezerve ettiginiz kiralik arac tedarikcisine bilgi gonderme zorunlulugumuz vardir. Size ait isim, milliyet, cinsiyet (yada bagli bulundugunuz cinsiyet grubu), telefon numarasi, elektronik posta adresi, kredi karti bilgileri ve tabii ki rezervasyonunuzla ilgili bilgileri gonderiririz. Kiralik arac tedarikcisi sizden onaylanmis bir rezervasyon alabilmek icin bu bilgilere ihtiyac duymaktadir.

Sunu bilmelisiniz ki, bu rezervasyon motorundan baska bir web sayfasina baglandiginizda, TAV’in bu diger web sayfasi uzerinde hicbir kontrolu yoktur. Bu yuzden TAV diger web sayfasini kontrol edenlerin bizim kadar sizin kisisel bilgilerinize saygi gosterecegini garanti edemez.

Elektronik posta adresiniz sadece size rezervasyonlarinizin onayini gondermek ya da sizinle direk olarak rezervasyonunuzla ilgili temas kurmak amaciyla ya da zaman zaman rezervasyon motorundaki yenilikleri bildirmek amaciyla kullanılacaktır. Telefon numaranızı sadece eğer rezervasyonunuz ile ilgili bir sorun cikarsa sizinle acilen temas kurmak icin kullaniriz. Sizinle ilgili elimizde bulunan bilgilerin kopyasini isteme (bu istek icin az bir masraf alabiliriz) ve bilgileriniz ile ilgili yanlışlıkların düzeltilmesini talep etme hakkına sahipsiniz.

Bazen kiralik arac tedarikcileri ya da diger acentalar gibi ucuncu sahislara musterilerimiz ile ilgili istatistikler gonderebiliriz. Bu istatistikler hicbir zaman kisisel bilgi icermez.

TAV, YONETICILERI, CALISANLARI, MEMUR VE ACENTALARI, ISTIRAKLERI VE DIGER TEMSILCILER VE ONLARIN ANA ORTAKLARI VE BAYILERI HICBIR SEKILDE BU GIZLILIK POLITIKASI VE SIZIN ONAYINIZLA SIZE AIT OZEL BILGILERIN KULLANIMI YADA DAGITIMI ILE ILGILI ORTAYA CIKABILECEK DAVALARDAN, ACIL DURUMLARDAN, TALEPLERDEN, DAVA SEBEBINDEN, ZARARLARDAN, HASARLARDAN, MAKUL AVUKAT MASRAFLARI VE MAHKEME MASRAFLARI DAHIL OLMAZ UZERE AMA BUNLARLA SINIRLI KALMAYARAK MASRAFLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

TAV isbu sözleşmeyi herhangi bir zamanda degistirme hakkini mahfuz tutar, bu yuzden duzenli olarak isbu gizlilik politikasini ve sözleşmeyi degisiklikler icin kontrol ediniz. Herhangi bir sorunuz var ise lutfen web sayfamız aracılığıyla gönderiniz.